logo

ONLINE PORADŇA

Chceli by ste vedieť viac o bylinných produktoch z nášho e-shopu? Radi Vám odpovieme prostredníctvom ONLINE poradne.

Upozornenie: Produkty na týchto stránkach sú výživové doplnky. Nejedná sa o lieky a nemožno ich za predpísané lieky zamieňať. Užívanie výživových doplnkov odporúčame konzultovať so svojim lekárom.

 

Úraz členku
27.12.2021 20:52
Dobrý deň,
aký prípravok by ste odporučili po úraze členku, podvrtnutie s opuchom a bolesťou? Ďakujem.

Dobrý deň,

po úrazoch spojených s opuchom, pri pomliaždeninách, ale aj pri zlomeninách TČM odporúča prípravok SAN QI. Jedná sa o tablety z koreňa rastliny Pavšehoj čínsky. Pomáha pri redukcii opuchu a znižovaní bolesti.

Regeneráciu poškodených tkanív po úraze podporuje tiež prípravok Húževnatosť bambusového výhonku (205 wan). Základom tejto zmesi je SAN QI – Pavšehoj čínsky + ďalšie bylinky podporujúce hojenie.

Odpovedal: Vašková Judita, RNDr.

kašeľ
09.12.2021 15:51
Dobrý deň,
aký prípravok tradičnej čínskej medicíny odporúčate pri suchom dráždivom kašli ktorý sa zhoršuje večer?

Dobrý deň,

odporúčam Vám 131 wan – Hvizd striebornej píšťalky. Zmes sa odporúča pri suchom kašli, môže byť prítomný pocit sucha v ústach, suchá pokožka. Bylinky obsiahnuté v zmesi pomáhajú regenerovať suché sliznice.

Z pohľadu TČM zmes vyživuje Yin, zvlhčuje pľúca, premieňa hlieny a zastavuje kašeľ.

Odpovedal: Vašková Judita, RNDr.

REISHI
01.12.2021 00:12
Je huba REISHI vhodná počas rekonvalescencie po covidovej infekcii?

Extrakty z plodníc  REISHI sa odporúčajú pre podporu organizmu v prípade bakteriálnych, vírusových, alebo mykotických infekcií. Má podporné adaptogénne účinky. Často je používaná aj pri terapii pľúcnych ochorení. Je teda vhodná aj počas rekonvalescencie po covidovej infekcii.

Odpovedal: Vašková Judita, RNDr.

Za účelom prispôsobenia obsahu a reklám, analýzy návštevnosti a poskytovania funkcií sociálnych médií využívame súbory cookies.